Sivilce Lekeler ve Stresi Önleyen Çikolata Maskesi

Sivilce, Lekeler ve Stresi Önleyen Çikolata Maskesi

Serdem Coşkun’un sunduğu Serdem’in Mutfağı programında 28 Kasım 2011 tarihinde konuk olan Güzellik Uzmanı Şems Aslan’ın cilt maskesi önerisi…

Şems Aslan:

  • Şems Aslan kimya mühendisi aynı zamanda cilt bakım ve güzellik uzmanıdır. Yaptığı çalışmalar arasında zayıflama kürleri ve daha birçok kürlerle yapılan tedaviler bulunmaktadır.
  • Eğitimini Türkiye, Rusya ve Azerbaycan da tamamlayan şems aslan saç dökülmesi, parlak ve dolgun saçlara sahip olmak isteyen herkes için bir tonik tarifi de vermiştir. Daha çok bayanların güzellik ve zayıflamaları konusunda açıklamalar yaparak tüm bayanların gözdesi haline gelmiştir.

Sivilceler, Lekeler ve Stresi Önleyen Çikolata Maskesi

Malzemeler:

  1. 3 yemek kaşığı ısıtılmış siyah çikolata,
  2. Az hindistan cevizi yağı,
  3. Az susam yağı.

Cilt Maskesi

Yapılışı:

Malzemeleri uygun kıvama gelene kadar karıştırın ve sürün.

Not: İltihaplı sivilceler için siyah merhem de ekleyebilirsiniz. Çay kaşığı ucuyla siyah merhemi (eczanelerde bulunmaktadır) çok yoğun sivilceleriniz varsa kullanın.

Not 1: Bu karışım ayrıca selülit ve çatlaklar içinde uygulanabilir. Selülitli bölgeye sürün ve bir streçfilm ile sarın 1 saat kadar bekletin ve yıkayın.

Not 2: Cilt lekelerini, yazdan kalma güneş lekelerini kapatmak için lahana turşusu suyunu tampon yapın. (pamukla sürün).

Güzellik Uzmanı Şems Aslan.

Bir önceki yazımız olan Dürüm Tarifleri başlıklı makalemizde Kırmızı etli dürüm ve Tavuk dürüm hakkında bilgiler verilmektedir.


BENZER KONULAR

Sivilce Lekeler ve Stresi Önleyen Çikolata Maskesi makalesi Ana Sayfa, Yemektat kategorisinde yayınlanmaktadır.

“Sivilce Lekeler ve Stresi Önleyen Çikolata Maskesi” için 1 yorum

  1. jimmy diyor ki:

    Makes me want to drink alchoholic beverages.

Siz de görüş, düşünce ve sorularınızı bize iletebilirsiniz.